Скільки, на вашу думку, років планеті Земля?

среда, 9 октября 2013 г.

Поняття з теми "Земна кора"

Поняття з теми "Земна кора".

Земна кора - зовнішній шар земної кулі, одна зі структурних оболонок планети, як ядро, мантія. Земна кора є твердим утворенням товщиною 5 — 40 км, що становить 0,1 —0,5% радіуса Землі.Від мантії Землі відокремлена поверхнею Мохоровичича. Фактично земна кора ніби плаває на поверхні магми, і тому на планеті спостерігаються її деформації та рухи. В основі сучасних уявлень про структуру лежать геофізичні дані про швидкість поширення пружних (в основному поперечних) хвиль.

Континента́льна земна́ кора́, материко́ва земна́ кора́ земна кора материків, що складається з осадового, гранітного і базальтового шарів. Середня потужність 35—45 км, максимальна — до 75 км (під гірськими спорудами). Синонім — материкова земна кора.

Океанічна земна кора - земна кора, розповсюджена під дном океанів та морів.

Базальт -  найпоширеніша гірська порода, основна порода дна океану, складається з плагіоклазу і містить відносно небагато кремнію (менше 50%). Звичайно темно-сірого кольору, але може бути зеленим, коричневим або чорним.

Граніт - інтрузивна гірська порода кислого складу із зернистою (рівномірнозернистою чи нерівномірнозернистою) структурою.  

Осадо́ві гірські́ поро́ди гірські породи, що утворилися на поверхні літосфери внаслідок вивітрювання та перевідкладення давніших порід різного походження, випадіння речовин із розчинів, нагромадження решток рослинних і тваринних організмів та продуктів їх життєдіяльності, вулканічного матеріалу та матеріалу, що надходить з космосу.

В статті використано матеріали вільної Вікіпедії  http://uk.wikipedia.org.

                                      Статтю підготував: студент 23 групи - Марчук Артем

Комментариев нет:

Отправить комментарий